Iisalmen Visan hiihdot

Paloisvuori

3.2.2019

L Ä H T Ö L I S T A

© Iisalmen Visa

Kilpailun sarjat: M8; N8; N10; M10; M12; N12; N14; M16; M14; N16; MYL; M20; M18
; M35; NYL; M40; N20; N18; N45; M50; M55; M60

M8 Miehet 8 vuotta 1 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.01.00  60300317  M8           3  Eino Angeria            Iisalmen Visa
11.01.30  60143409  M8           4  Veikko Korhonen         Kainuun Hiihtoseura

Sarjaluettelo

N8 Naiset 8 vuotta 1 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.03.00  60188949  N8           7  Anna Siponen            KiurUrh
11.03.30  60298081  N8           8  Aino Myllylä            KiurUrh
11.04.00  60297414  N8           9  Emilia Siponen          KiurUrh

Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.04.30  60309894  N10         12  Inka Kuningas           KEITELEEN NUJU
11.05.00  40462435  N10         13  Annika Heikkinen        Kainuun Hiihtoseura
11.05.30  40464797  N10         14  Sara Rönkä              KiurUrh
11.06.00  40395132  N10         15  Netta Rauhanen          Puijon Hiihtoseura
11.06.30  40465378  N10         16  Siiri Kauppinen         SiilHS
11.07.00  60315476  N10         17  Venla Siekkinen         KEITELEEN NUJU

Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.08.30  40345427  M10         20  Juha Komu               Iisalmen Visa
11.09.00  40344483  M10         21  Kent Lindholm           LovisTor-LovTor
11.09.30  40471770  M10         22  Antti Tanskanen         Iisalmen Visa
11.10.00  60170562  M10         23  Väinö Kurttila          Utajärven Urheilijat
11.10.30  40289493  M10         24  Juho Kemppainen         Hyrynsalmen Isku

Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.12.00  40275348  M12         27  Niilo Kouvalainen       KiurUrh
11.12.30  40463559  M12         28  Miika Huttunen          Sonkajärven Pahka
11.13.00  60217449  M12         29  Joona Arppe             Iisalmen Visa
11.13.30  40231165  M12         30  Konsta Juutinen         Paltamon Urheilijat
11.14.00  40279492  M12         31  Sami Moilanen           Iisalmen Visa
11.14.30  40277593  M12         32  Joel Mäki               KiurUrh
11.15.00  40339451  M12         33  Karri Korhonen          Kainuun Hiihtoseura
11.15.30  40345447  M12         34  Elias Angeria           Iisalmen Visa
11.16.00  60294911  M12         35  Arttu Ritvanen          KiurUrh
11.16.30  40343733  M12         36  Iiro Säisä              Iisalmen Visa

Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.18.00  60294912  N12         39  Anna Ritvanen           KiurUrh
11.18.30  40326338  N12         40  Lotta Rauhanen          Puijon Hiihtoseura
11.19.00  40464740  N12         41  Laura Rönkä             KiurUrh
11.19.30  40280563  N12         42  Karla Kiiskinen         Sotkamon Jymy
11.20.00  40465376  N12         43  Moona Kauppinen         SiilHS
11.20.30  40460147  N12         44  Laura Aho               Reisjärven Pilke
11.21.00  40337279  N12         45  Satu Komu               Iisalmen Visa
11.21.30  60192565  N12         46  Riitta-Liisa Dahl       Sonkajärven Pahka

Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.23.00  40349603  N14         49  Ranja Pennanen          SiilHS
11.23.30  40145718  N14         50  Elina Kansanaho         SiilHS
11.24.00  40240635  N14         51  Meea Haikara            Reisjärven Pilke

Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.25.30  40168598  M16         54  Nuutti Mäkinen          Puijon Hiihtoseura
11.26.00  40067969  M16         55  Lasse Komu              Iisalmen Visa
11.26.30  40283032  M16         56  Jalmari Bergqvist       Puijon Hiihtoseura
11.27.00  60166649  M16         57  Jesse Kettunen          Iisalmen Visa
11.27.30  33034713  M16         58  Santeri Kirjavainen     Puijon Hiihtoseura
11.28.00  40200354  M16         59  Nico Hämäläinen         Maaningan Mahti
11.28.30  40071392  M16         60  Mikko Huttunen          Sonkajärven Pahka
11.29.00  40168599  M16         61  Niilo Mäkinen           Puijon Hiihtoseura
11.29.30  40068694  M16         62  Aleksi Huttunen         Iisalmen Visa
11.30.00  40141803  M16         63  Arttu Heikkinen         Puijon Hiihtoseura

Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km   V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.31.30  40231813  M14         66  Tuukka Tolkkinen        Sotkamon Jymy
11.32.00  40345436  M14         67  Pekka Tanskanen         Iisalmen Visa
11.32.30  60177643  M14         68  Juho Hyyryläinen        Vaalan Karhu
11.33.00  40325777  M14         69  Eero Sorsa              Sotkamon Jymy
11.33.30  40151301  M14         70  Kouta Heiskanen         Vieremän Koitto
11.34.00  40232070  M14         71  Isac Lindholm           LovisTor-LovTor
11.34.30  40231781  M14         72  Aapo Kurttila           Utajärven Urheilijat
11.35.00  40271706  M14         73  Olli Kouvalainen        KiurUrh

Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.36.30  33109033  N16         76  Venla Järvelä           Paltamon Urheilijat
11.37.00  40144727  N16         77  Anni Föhr               Nilsiän Nujakka
11.37.30  40077014  N16         78  Noora Mäkäräinen        Iisalmen Visa
11.38.00  40342495  N16         79  Jaira Pennanen          SiilHS
11.38.30  60172809  N16         80  Liisa Gretschel         Kainuun Hiihtoseura
11.39.00  34494967  N16         81  Tiina Niskanen          Nilsiän Nujakka
11.39.30  34488834  N16         82  Suvi Kemppainen         Hyrynsalmen Isku
11.40.00  40216986  N16         83  Iina Savolainen         SiilHS
11.40.30  40222077  N16         84  Siiri Yijälä            Ski Jyväskylä

Sarjaluettelo

MYL Miehet 15 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.46.00  28519793  MYL         87  Juho Rönkkö             Vieremän Koitto
11.46.30  27529137  MYL         88  Harri Parkkinen         Pyhäjärven Pohti
11.47.00  30031531  MYL         89  Juho Hökkä              TaivMets-Veik85
11.47.30  60141482  MYL         90  Hannu Henrik Lappi      SiilHS

Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.49.00  29025600  M20         93  Elmeri Voutilainen      SiilHS
11.49.30  30399558  M20         94  Visa Joenperä           TaivMets-Veik85
11.50.00  32903706  M20         95  Oskari Juutinen         Kuhmo-Ski
11.50.30  32716197  M20         96  Kevin Lindholm          IF Minken

Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.52.00  40463087  M18         99  Tatu Sutinen            Iisalmen Visa
11.52.30  40200966  M18        100  Antti-Jussi Räsänen     SiilHS
11.53.00  30861536  M18        101  Saku Siren              Oulun Hiihtoseura
11.53.30  33143358  M18        102  Erno Ruuskanen          SiilHS
11.54.00  33266455  M18        103  Olli Laitinen           RautUrh
11.54.30  31871253  M18        104  Matias Hyvönen          Lahden Hiihtoseura
11.55.00  34497333  M18        105  Benjamin Saarela        Valkeakosken Haka
11.55.30  40068082  M18        106  Atte Huttunen           Iisalmen Visa
11.56.00  40141801  M18        107  Henri Heikkinen         Puijon Hiihtoseura

Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.57.30  60209802  M35        110  Matti Korkalainen       Rautavaaran Raiku
11.58.00  29925975  M35        111  Risto-Pekka Räty        KiurUrh

Sarjaluettelo

NYL Naiset 10 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
11.59.30  31552925  NYL        114  Janita Jäntti           Vantaan Hiihtoseura
12.00.00  40279035  NYL        115  Anni Angeria            Iisalmen Visa
12.00.30  27554526  NYL        116  Ruut Vähämetsä          Oulun Hiihtoseura
12.01.00  30216330  NYL        117  Salla Loukusa           TaivMets-Veik85
12.01.30  27550067  NYL        118  Tiina Moilanen          SiilHS
12.02.00  31222527  NYL        119  Elisa Parkkinen         Pyhäjärven Pohti

Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta 10 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
12.03.30  22884767  M40        122  Petri Pieviläinen       Ristijärven Pyry
12.04.00  60304201  M40        123  Jyri-Juhani Hyvärinen   Suonenjoen Vasama
12.04.30  40044725  M40        124  Jari Mannala            Iisalmen Visa
12.05.00  23374593  M40        125  Ari Säisä               Vieremän Koitto
12.05.30  27574852  M40        126  Janne Tuhkalainen       Mikkelin Hiihtäjät

Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
12.07.00  33763961  N20        129  Anni Huovinen           Paltamon Urheilijat
12.07.30  32681439  N20        130  Hannele Rautiainen      SiilHS
12.08.00  34494527  N20        131  Jenna Niskanen          Nilsiän Nujakka
12.08.30  31032759  N20        132  Maarit Heiskanen        Sonkajärven Pahka

Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
12.10.00  40139206  N18        135  Aada Föhr               Nilsiän Nujakka
12.10.30  29975695  N18        136  Vilma Ryytty            Iisalmen Visa
12.11.00  33919980  N18        137  Emmi Huovinen           Paltamon Urheilijat
12.11.30  34435353  N18        138  Veera Säisä             Iisalmen Visa
12.12.00  31909756  N18        139  Hannah Smart            Paltamon Urheilijat
12.12.30  33119748  N18        140  Aino Loikkanen          Puijon Hiihtoseura
12.13.00  34494530  N18        141  Riina Niskanen          Nilsiän Nujakka
12.13.30  40064855  N18        142  Julia Laitinen          Iisalmen Visa

Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
12.16.30  27496192  N45        148  Johanna Lindholm        LovisTor-LovTor
12.17.00  26303752  N45        149  Sirpa Pääkkönen         Sotkamon Jymy

Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 5 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
12.18.30  27543171  M50        152  Matti Roininen          Valtimon Vasama
12.19.00  27476565  M50        153  Ilkka Kinnunen          Kajaanin Hiihtäjät
12.19.30  31874072  M50        154  Jukka Puustinen         Kainuun Hiihtoseura
12.20.00  27433728  M50        155  Arto Heiskanen          Sonkajärven Pahka
12.20.30  30129427  M50        156  Urpo Sorsa              Sotkamon Jymy

Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
12.22.00  32811801  M55        159  Esa Savolainen          Karttulan Urheilijat
12.22.30  27465288  M55        160  Simo Kinnunen           Kajaanin Hiihtäjät
12.23.00  27498080  M55        161  Seppo Laukkanen         Iisalmen Visa
12.23.30  27465275  M55        162  Valto Kinnunen          Kajaanin Hiihtäjät
12.24.00  27478848  M55        163  Veli Matti Kuronen      Kainuun Hiihtoseura

Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 5 km  V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura
 
12.25.00  27505753  M60        165  Eero Mykkänen           Lapinlahden Veto
12.25.30  27430637  M60        166  Sauli Hujanen           Iisalmen Visa
12.26.00  27439256  M60        167  Pauli Halonen           Säyneisen Salpa
12.26.30  31907020  M60        168  Teijo Niskanen          KiurUrh

Sarjaluettelo