IIVO Nuoriso cup 2019

Iisalmi  Paloisvuori

30.3.2019

L Ä H T Ö L I S T A

© Iisalmen Visa

Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; M12; N12; M14; N14; M16; N16; MYL; M35; M18
; NYL; N20; N18; N40; M45; M50; M55; M65

M8 Miehet 8 vuotta  Skicross 0.5 km V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi             Seura
 
   11.00.00  60303306  M8    1  Kusti-Emil Juntunen     Puijon Hiihtoseura

Sarjaluettelo

N8 Naiset 8 vuotta  Skicross 0.5 km V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi      Seura
 
   11.00.00  60298081  N8    4  Aino Myllylä     KiurUrh
   11.00.00  40420007  N8    5  Mette Korhonen   SiilHS
   11.00.00  60193858  N8    6  Silja Auvinen    KiurUrh
   11.00.00  60305963  N8    7  Selma Vasiljev   Suonenjoen Vasama
   11.00.00  60188949  N8    8  Anna Siponen     KiurUrh
   11.00.00  60300763  N8    9  Iina Anni Emilia ToikkanRautUrh
   11.00.00  60297414  N8   10  Emilia Siponen   KiurUrh

Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta Skicross 0.5 km V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi      Seura
 
   11.05.00  60172894  M10  13  Elmeri Lång      Puijon Hiihtoseura
   11.05.00  40345427  M10  14  Juha Komu         Iisalmen Visa
   11.05.00  40370065  M10  15  Tomi Iivanainen  Suonenjoen Vasama
   11.05.00  40471770  M10  16  Antti Tanskanen  Iisalmen Visa

Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta Skicross 0.5 km V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi         Seura
 
   11.05.00  40403276  N10  19  Venja Pennanen   SiilHS
   11.05.00  60193865  N10  20  Martina Auvinen  KiurUrh
   11.05.00  40465378  N10  21  Siiri Kauppinen  SiilHS
   11.05.00  60309894  N10  22  Inka Kuningas    KEITELEEN NUJU
   11.05.00  40166305  N10  23  Sanni Katainen   SiilHS
   11.05.00  40395132  N10  24  Netta Rauhanen   Puijon Hiihtoseura
   11.05.00  40463084  N10  25  Taru Ovaskainen  Sonkajärven Pahka
   11.05.00  40429198  N10  26  Hilma Heiskanen  Suonenjoen Vasama

Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta Skicross 1 km  (2x 0.5 km ) V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi              Seura
 
   11.10.00  40199421  M12  29  Tuukka Ovaskainen    Sonkajärven Pahka
   11.10.00  40345447  M12  30  Elias Angeria        Iisalmen Visa
   11.10.00  40277593  M12  31  Joel Mäki            KiurUrh
   11.10.00  60217449  M12  32  Joona Arppe          Iisalmen Visa
   11.10.00  60294911  M12  33  Arttu Ritvanen       KiurUrh
   11.10.00  40200446  M12  34  Jeremias Heikkinen    Sonkajärven Pahka
   11.10.00  40343733  M12  35  Iiro Säisä           Iisalmen Visa
   11.10.00  40374905  M12  36  Lauri Hollmén        Puijon Hiihtoseura
   11.10.00  40463559  M12  37  Miika Huttunen       Sonkajärven Pahka
   11.10.00  40275348  M12  38  Niilo Kouvalainen    KiurUrh
   11.10.00  40413135  M12  39  Eelis Jaroma         SiilHS

Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta Skicross 1 km (2x 0.5 km ) V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi      Seura
 
   11.15.00  40464740  N12  42  Laura Rönkä      KiurUrh
   11.15.00  40163673  N12  43  Elsi Katainen    SiilHS
   11.15.00  60016617  N12  44  Emma Lång Puijon Hiihtoseura
   11.15.00  40164487  N12  45  Minja Korhonen   SiilHS
   11.15.00  40357341  N12  46  Helmi Haataja    Suonenjoen Vasama
   11.15.00  60294912  N12  47  Anna Ritvanen    KiurUrh
   11.15.00  40465376  N12  48  Moona Kauppinen  SiilHS
   11.15.00  40357343  N12  49  Hilla Haataja    Suonenjoen Vasama
   11.15.00  40326338  N12  50  Lotta Rauhanen   Puijon Hiihtoseura
   11.15.00  40286252  N12  51  Jonna Kärnä      Sonkajärven Pahka
   11.15.00  40407997  N12  52  Emma Rytkönen    Maaningan Mahti

Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta  Skicross 1 km (2x 0.5 km ) V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi      Seura
 
   11.20.00  40271706  M14  55  Olli Kouvalainen KiurUrh
   11.20.00  40163897  M14  56  Kaapo Korhonen   SiilHS
   11.20.00  40151976  M14  57  Teemu Ovaskainen Sonkajärven Pahka
   11.20.00  40345436  M14  58  Pekka Tanskanen  Iisalmen Visa

Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta  Skicross 1 km  (2x 0.5 km ) V

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi      Seura
 
   11.20.00  60328335  N14  61  Nelli Pesonen    KiurUrh
   11.20.00  40163607  N14  62  Minttu Lehtonen  SiilHS
   11.20.00  40286251  N14  63  Alisa Kärnä      Sonkajärven Pahka
   11.20.00  40278671  N14  64  Inka Toikkanen   SiilHS
   11.20.00  40349603  N14  65  Ranja Pennanen   SiilHS

Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 2.5 km P

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi             Seura
 
   11.25.00  40068694  M16  68  Aleksi Huttunen      Iisalmen Visa
   11.25.00  40283032  M16  69  Jalmari Bergqvist    Puijon Hiihtoseura
   11.25.00  60166649  M16  70  Jesse Kettunen       Iisalmen Visa
   11.25.00  33746425  M16  71  Eemil Juntunen       Iisalmen Visa
   11.25.00  40067969  M16  72  Lasse Komu           Iisalmen Visa

Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 2.5 km P

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi             Seura
 
   11.25.00  40188323  N16  75  Jenni Tuovinen       Puijon Hiihtoseura
   11.25.00  34396528  N16  76  Eveliina Lindsberg    RautUrh
   11.25.00  40144727  N16  77  Anni Föhr            Nilsiän Nujakka
   11.25.00  40216986  N16  78  Iina Savolainen      SiilHS
   11.25.00  34494967  N16  79  Tiina Niskanen       Nilsiän Nujakka

Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km P

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi      Seura
 
   11.25.00  27529137  MYL  82  Harri Parkkinen  Pyhäjärven Pohti
   11.25.00  27438354  MYL  83  Toni Huuskonen   Ski Jyväskylä

Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km (2x 5 km ) P

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi      Seura
 
   11.30.00  27497337  M35  87  Mika Leinonen    Kuopion Hiihtäjät

Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km (2x 5 km ) P

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi      Seura
 
   11.30.00  40068082  M18  90  Atte Huttunen    Iisalmen Visa

Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km P

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi      Seura
 
   11.30.00  31222527  NYL  93  Elisa Parkkinen  Pyhäjärven Pohti
   11.30.00  25548071  NYL  94  Jonna Säisä      Vieremän Koitto

Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi      Seura
 
   11.30.00  34494527  N20  97  Jenna Niskanen   Nilsiän Nujakka

Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi         Seura
 
   11.30.00  40139206  N18 100  Aada Föhr        Nilsiän Nujakka
   11.30.00  34435353  N18 101  Veera Säisä      Iisalmen Visa
   11.30.00  34494530  N18 102  Riina Niskanen   Nilsiän Nujakka

Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta 5 km P

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi      Seura
 
   11.30.00  27573251  N40 105  Terhi Mäki    KiurUrh

Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km P

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi          Seura
 
   11.30.00  23374593  M45 108  Ari Säisä        Vieremän Koitto
   11.30.00  28951254  M45 109  Tommi Nissinen   Suonenjoen Vasama

Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 5 km P

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi        Seura
 
   11.30.00  27433728  M50 112  Arto Heiskanen   Sonkajärven Pahka

Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi         Seura
 
   11.30.00  27498080  M55 115  Seppo Laukkanen  Iisalmen Visa

Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km P

 
   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi              Seura
 
   11.30.00  27505753  M65 118  Eero Mykkänen        Lapinlahden Veto
   11.30.00  27312454  M65 119  Eero Lappalainen     Kuopion Hiihtäjät

Sarjaluettelo