IIVO Nuoriso cup, Iisalmi Paloisvuori

T U L O K S E T

© Iisalmen Visa

Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; M12; N12; M14; N14; M16; N16; MYL; M35; NYL
; N20; N18; N40; M45; M50; M65

M8 Miehet 8 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kusti-Emil Juntunen      Puijon Hiihtoseura            2.03,7       0.00,0
Sarjaluettelo

N8 Naiset 8 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aino Myllylä             Kiuruveden Urheilijat         2.11,2       0.00,0
  2. Emilia Siponen           Kiuruveden Urheilijat         2.11,3       0.00,1
  3. Anna Siponen             Kiuruveden Urheilijat         2.14,7       0.03,5
  4. Mette Korhonen           Siilinjärven Hiihtoseura      2.17,9       0.06,7
  5. Silja Auvinen            Kiuruveden Urheilijat         2.34,8       0.23,6

Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Juha Komu                Iisalmen Visa                 1.48,6       0.00,0
  2. Tomi Iivanainen          Suonenjoen Vasama             1.59,2       0.10,6
  3. Elmeri Lång              Puijon Hiihtoseura            2.00,3       0.11,7
  4. Antti Tanskanen          Iisalmen Visa                 2.57,9       1.09,3
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Venja Pennanen           Siilinjärven Hiihtoseura      1.47,9       0.00,0
  2. Netta Rauhanen           Puijon Hiihtoseura            1.48,9       0.01,0
  3. Sanni Katainen           Siilinjärven Hiihtoseura      1.54,1       0.06,2
  4. Siiri Kauppinen          Siilinjärven Hiihtoseura      2.05,9       0.18,0
  5. Hilma Heiskanen          Suonenjoen Vasama             2.09,6       0.21,7
  6. Taru Ovaskainen          Sonkajärven Pahka             2.17,8       0.29,9
  7. Inka Kuningas            KEITELEEN NUJU                2.24,9       0.37,0
  8. Martina Auvinen          Kiuruveden Urheilijat         2.48,1       1.00,2
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Iiro Säisä               Iisalmen Visa                 3.30,2       0.00,0
  2. Niilo Kouvalainen        Kiuruveden Urheilijat         3.31,3       0.01,1
  3. Eelis Jaroma             Siilinjärven Hiihtoseura      3.36,5       0.06,3
  4. Joel Mäki                Kiuruveden Urheilijat         3.37,0       0.06,8
  5. Tuukka Ovaskainen        Sonkajärven Pahka             3.37,5       0.07,3
  6. Elias Angeria            Iisalmen Visa                 3.37,7       0.07,5
  7. Miika Huttunen           Sonkajärven Pahka             3.38,9       0.08,7
  8. Arttu Ritvanen           Kiuruveden Urheilijat         3.47,8       0.17,6
  9. Lauri Hollmén            Puijon Hiihtoseura            3.59,2       0.29,0
 10. Jeremias Heikkinen       Sonkajärven Pahka             4.04,8       0.34,6
 11. Joona Arppe              Iisalmen Visa                 4.25,8       0.55,6
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Minja Korhonen           Siilinjärven Hiihtoseura      3.09,6       0.00,0
  2. Lotta Rauhanen           Puijon Hiihtoseura            3.25,5       0.15,9
  3. Elsi Katainen            Siilinjärven Hiihtoseura      3.29,6       0.20,0
  4. Helmi Haataja            Suonenjoen Vasama             3.34,0       0.24,4
  5. Moona Kauppinen          Siilinjärven Hiihtoseura      3.38,1       0.28,5
  6. Laura Rönkä              Kiuruveden Urheilijat         3.46,2       0.36,6
  7. Hilla Haataja            Suonenjoen Vasama             3.47,0       0.37,4
  8. Emma Rytkönen            Maaningan Mahti               3.49,9       0.40,3
  9. Anna Ritvanen            Kiuruveden Urheilijat         4.04,6       0.55,0
 10. Riitta-Liisa Dahl        Sonkajärven Pahka             4.09,6       1.00,0
 11. Emma Lång                Puijon Hiihtoseura            4.14,5       1.04,9
 12. Jonna Kärnä              Sonkajärven Pahka             4.23,4       1.13,8
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Olli Kouvalainen         Kiuruveden Urheilijat         2.57,1       0.00,0
  2. Teemu Ovaskainen         Sonkajärven Pahka             3.04,6       0.07,5
  3. Pekka Tanskanen          Iisalmen Visa                 3.18,4       0.21,3
  4. Kaapo Korhonen           Siilinjärven Hiihtoseura      3.42,4       0.45,3
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Minttu Lehtonen          Siilinjärven Hiihtoseura      3.39,2       0.00,0
  2. Alisa Kärnä              Sonkajärven Pahka             3.49,9       0.10,7
  3. Nelli Pesonen            Kiuruveden Urheilijat         4.04,2       0.25,0

Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 2.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lasse Komu               Iisalmen Visa                 5.39,3       0.00,0
  2. Eemil Juntunen           Iisalmen Visa                 5.39,7       0.00,4
  3. Jalmari Bergqvist        Puijon Hiihtoseura            6.01,5       0.22,2
  4. Aleksi Huttunen          Iisalmen Visa                 6.24,9       0.45,6
  5. Jesse Kettunen           Iisalmen Visa                 6.28,5       0.49,2
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 2.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Föhr                Nilsiän Nujakka               6.51,1       0.00,0
  2. Tiina Niskanen           Nilsiän Nujakka               7.03,9       0.12,8
  3. Iina Savolainen          Siilinjärven Hiihtoseura      7.15,7       0.24,6
  4. Eveliina Lindsberg       Rautalammin Urheilijat        7.52,6       1.01,5
  5. Jenni Tuovinen           Puijon Hiihtoseura            8.11,1       1.20,0
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Harri Parkkinen          Pyhäjärven Pohti             27.50,2       0.00,0

Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mika Leinonen            Kuopion Hiihtäjät            26.47,1       0.00,0
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jonna Säisä              Vieremän Koitto              14.55,4       0.00,0
  2. Elisa Parkkinen          Pyhäjärven Pohti             15.28,1       0.32,7
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jenna Niskanen           Nilsiän Nujakka              14.57,0       0.00,0
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Veera Säisä              Iisalmen Visa                14.52,3       0.00,0
  2. Riina Niskanen           Nilsiän Nujakka              15.19,3       0.27,0
  3. Aada Föhr                Nilsiän Nujakka              16.00,4       1.08,1
Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Terhi Mäki               Kiuruveden Urheilijat        15.01,5       0.00,0
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ari Säisä                Vieremän Koitto              13.31,5       0.00,0
  2. Tommi Nissinen           Suonenjoen Vasama            13.33,0       0.01,5
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Arto Heiskanen           Sonkajärven Pahka            13.31,6       0.00,0
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eero Mykkänen            Lapinlahden Veto             14.35,2       0.00,0
  2. Eero Lappalainen         Kuopion Hiihtäjät            17.02,1       2.26,9
Sarjaluettelo