Kunnanlääkärit hiihto cup 2019, Iisalmi

T U L O K S E T

© Iisalmen Visa

Kilpailun sarjat: M6; N6; M8; N8; M10; N10; M12; N12; M14; N14; M16; NYL; MYL

M6 Miehet 6 vuotta 0.25 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Niilo Auvinen            KiurUrh                       2.06,2       0.00,0
Sarjaluettelo

N6 Naiset 6 vuotta 0.25 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Ahtonen             Vieremän Koitto               1.39,6       0.00,0
  2. Nelli Mäkinen            Sonkajärven Pahka             2.05,1       0.25,5
  3. Iida Siponen             Kiuruveden urheilijat         2.12,2       0.32,6
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eino Angerian            Iisalmen Visa                 2.51,2       0.00,0
  2. Vilho Valkama            Iisalmen Visa                 2.55,5       0.04,3
  3. Eetu Kauppinen           Vieremän koitto               3.39,6       0.48,4
Sarjaluettelo

N8 Naiset 8 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anna Siponen             Kiuruveden urheilijat         2.27,0       0.00,0
  2. Aino Myllylä                                           2.29,2       0.02,2
  3. Emilia Siponen           Kiuruveden urheilijat         2.34,6       0.07,6
  4. Silja Auvinen            KiurUrh                       2.41,8       0.14,8
  5. Ella Ahtonen             Vieremän Koitto               2.45,8       0.18,8
  6. Enni Pennanen            Pielavesi                     3.12,6       0.45,6
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Juha Huttunen                                          2.53,4       0.00,0
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Siiri Kauppinen          Siilinjärven hiihtoseura      2.22,3       0.00,0
  2. Taru Ovaskainen          Sonkajärven Pahka             2.22,7       0.00,4
  3. Iita Leinonen            Vieremän koitto               2.27,9       0.05,6
  4. Iida Pennanen            Pielavesi                     2.30,9       0.08,6
  5. Riina Huovinen           Vieremän koitto               2.42,4       0.20,1
  6. Marttiina Auvinen        KiurUrh                       3.05,3       0.43,0
  7. Mia Kauppinen            Vieremän koitto               3.20,8       0.58,5
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Niilo Kouvalainen        Kiuruveden urheilijat         2.25,6       0.00,0
  2. Joel Mäki                Kiuruveden urheilijat         2.35,9       0.10,3
  3. Iiro Säisä               Iisalmen Visa                 2.37,0       0.11,4
  4. Tuukka Ovaskainen        Sonkajärven Pahka             2.41,6       0.16,0
  5. Miika Huttunen           Sonkajärven Pahka             2.44,2       0.18,6
  6. Arttu Ritvanen           Kiuruveden urheilijat         2.46,6       0.21,0
  7. Elias Angerian           Iisalmen Visa                 2.48,9       0.23,3
  8. Joona Arppe              Iisalmen Visa                 3.04,8       0.39,2
  9. Sami Moilanen            Iisalmen Visa                 3.05,5       0.39,9
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Moona Kauppinen          Siilinjärven hiihtoseura      2.45,3       0.00,0
  2. Laura Rönkä              Kiuruveden urheilijat         2.53,3       0.08,0
  3. Liisa Dahl               Sonkajärven Pahka             2.58,5       0.13,2
  4. Anna Ritvanen            Kiuruveden urheilijat         3.00,1       0.14,8
  5. Jatta Hiltunen           Kiuruveden urheilijat         3.09,6       0.24,3
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Olli Kouvalainen         Kiuruveden urheilijat         2.11,1       0.00,0
  2. Teemu Ovaskainen         Sonkajärven Pahka             2.22,2       0.11,1
  3. Pekka Tanskanen          Iisalmen Visa                 2.34,0       0.22,9
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nelli Pesonen            Kiuruveden urheilijat         2.49,0       0.00,0
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 1.7 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jesse Kettunen           Iisalmen Visa                 4.05,9       0.00,0
  2. Mikko Huttunen           Sonkajärven Pahka             4.10,8       0.04,9
Sarjaluettelo

NYL Naiset 1.7 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jonna Säisä              Vieremän Koitto               4.10,6       0.00,0
  2. Terhi Mäki               Kiuruveden urheilijat         4.20,7       0.10,1
  3. Anni Angerian            Iisalmen Visa                 4.25,5       0.14,9
  4. Anne Tuovinen            Sonkajärvi                    5.52,8       1.42,2

Sarjaluettelo

MYL Miehet 3.4 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tatu Sutinen             Iisalmen Visa                 7.56,6       0.00,0
  2. Joni Kumpulainen         KiurUrh                       8.03,3       0.06,7
  3. Risto-Pekka Räty         KiuUrh                        8.15,1       0.18,5
  4. Ari Säisä                Vieremän Koitto               8.15,4       0.18,8
  5. Joni Kauppinen           Kuopio                        8.43,9       0.47,3
  6. Heikki Huttunen          Iisalmen Visa                 9.35,1       1.38,5
  7. Aaro Jääskeläinen                                     10.31,9       2.35,3
  8. Matti Randelin           Vuorela                      10.46,4       2.49,8
  9. Jari Mäki                Kiuruveden urheilijat        11.56,2       3.59,6
Sarjaluettelo